Výjezd 09.08.2022 TECHNICKÁ POMOC – SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS

Dne 9.8.2022 v 16:39 vyjížděla jednotka se spoluprací s PČR a HSZ stanice Slovany na oznámení o nálezu podezřelého předmětu v řece Úslavě nedaleko cyklostezky u obce Starý Plzenec Nedaleko ulice U Mlýna.


Policie byla na místě události jako první kdy uzavřela z obou stran cyklostezku v daném úseku a následně zjistila, že se jedná cca i 50 centimetrů dlouhý dělostřelecký náboj, a na místo byl povolán pyrotechnik. „Pyrotechnik po ohledání nálezu uvedl, že se jedná o náhradní střelu označenou jako OF-Nh 100 mm určenou ke zkouškám střelby, bez zapalovače a výbušných složek, která je ekvivalentem střely do tanku. Střela byla naštěstí nefunkční, pouze váhově a velikostně odpovídala originálu,“ uvedla tisková mluvčí policie.
 naše jednotka zde s Policií ČR prováděla dohled nad místem události. Po domluvě s velitelem zásahu se naše jednotka vrátila na zpět na základnu, kdy uvedla vše do pohotovosti

   

 „Stomilimetrová tříštivo-trhavá střela s označením 100-OF-Nh je takzvaná náhradní střela, tedy střela pomocného určení, která neslouží pro bojové nasazení, ale k výcviku, taktických cvičeních a balistických zkouškách.  Má stejný tvar i váhu jako ostrá střela, je ale místo trhaviny vyplněna inertním materiálem a nemá funkční zapalovač“.

Některé citace byly jsou převzaty z internetových stránek https://www.krimi-plzen.cz/

Děkujeme oznamovateli za příkladné oznámení a dekujeme za spolupráci s PČR, HSZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *