Uplynulé měsíce pohledem hasičů ze Starého Plzence

Poslední dva měsíce se nesou ve znamení vysokých teplot a sucha, což je z hlediska požární ochrany velmi nebezpečné. Rádi bychom našim spoluobčanům poděkovali za vzornou prevenci, jelikož jsme v tomto období vyjížděli pouze na jeden zásah spojený s obdobím sucha. Tento zásah proběhl 12.7. v katastru obce Tymákov, kdy při sklízení obilí došlo k požáru o celkové ploše necelých 8 hektarů. Vyjeli jsme s vozidly CAS 20 Tatra a CAS 24 Škoda 706 RTHP. Podařilo se uchránit cca dvě třetiny úrody.

28. června jsme letos již podruhé čistili víceúčelovou požární nádrž ve Starém Plzenci (čti koupák). Z důvodu stojaté vody se zde tvoří velké množství řas, které pak musíme za pomoci tlakové vody a košťat odstranit. Věříme, že se do budoucna podaří tento problém odstranit. Volný čas věnujeme především výcviku nových i stávajících členů jednotky a údržbě techniky, primárně našeho vozového parku. Stejně jako většina sborů dobrovolných hasičů se snažíme maximum závad opravovat svépomocí a šetřit tak finanční zdroje. Nepolevujeme ani ve spolupráci s městem. Zajišťujeme požární dozor a v případě potřeby doplňujeme závlahu stromům. Rovněž nás můžete potkat na většině akcí pro veřejnost, kde Vám rádi ukážeme techniku a zodpovíme případné dotazy.
                                                                   Jakub Wolf
Mluvčí JSDH Starý Plzenec