Požár Tymákov 14.11.2019

Na žádost Krajského operačního a informačního střediska Plzeňského kraje, dne 14.11.2019 v 6:59, vyjela JSDH Starý Plzenec na Požár Průmyslového, zemědělského objektu.

Po příjezdu na místo jednotka zjistila, že se jedná o požár balíků sena, připravených na pozdější zpracování do palivových pelet. Na tomto místě jednotka zasahovala již 7.11., tentokrát byl však požár mnohem rozsáhlejší. Pro velikost zasažené plochy byla velitelem zásahu vyžádána asistence dronu. Ten po příjezdu na místo sledoval teplotu jednotlivých částí a zároveň poskytoval ucelený přehled o situaci. Naše jednotka na pokyn velitele zásahu opustila místo události až druhý den (15.11.) kolem 9 hodiny ranní. Dohašovací práce dále probíhaly.

16.11. v 0:37 jednotka opět obdržela zprávu od KOPIS o požáru v Tymákově. Tentokrát se však oheň rozšířil do blízké haly plné slámy a štěpků. Byly nasazeny 4 proudy C. Po dohašení haly a dalším prolévání stohů se jednotka v 6:08 vrátila zpět na základnu.

18.11. v 6:14 byla naše jednotka naposledy vyžádána na střídání na místě události. Návrat na základnu byl v 8:38.

Video z produkce HZS PK https://youtu.be/Q4EHyAX9yok

Byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu. Požár zasáhl 80% skladovaného materiálu a postupně zde zasahovalo 18 jednotek požární ochrany.

Rádi bychom poděkovali firmě MiJaP s.r.o a starostce obce Tymákov, kteří při zásahu zdarma poskytli občerstvení pro naše hasiče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *