Článek: Hasiči ze Starého Plzence vyjížděli k požárům i spadlým stromům

Po krátké odmlce bychom se s Vámi rádi podělili o několik zajímavostí z dění u SDH Starý Plzenec. Kromě běžné staniční činnosti se někteří naši členové zúčastnili kurzu Velitel družstva a díky tomu máme
tři nová „védéčka“. S námi i technikou jste se mohli vidět 13. 4. na akci Železniční víkend v areálu Plzenecké železnice, případně 20. 4. na soutěži 9. okrsku v požárním sportu v Nezvěsticích. Tam se představilo
naše obnovené soutěžní družstvo a ukázalo, že kromě předvádění techniky umíme i popoběhnout a zabojovat ve sportu.
Naše výjezdová jednotka měla v poslední době napilno. Máme za sebou tři úspěšné likvidace nebezpečných/spadlých stromů, požár odpadu, požár zahradního domku a zajištění kanalizace pomocí potrubních ucpávek. Dále jsme se zúčastnili taktického cvičení v prostorách firmy Bohemia Sekt, kde jsme si „na sucho“ vyzkoušeli
zásah s užitím dýchací techniky v zakouřené průmyslové budově. Cvičení pro nás bylo o to záživnější, že jsme na něj jeli naší
Škodou 706 RTHP, jelikož Tatra byla na periodickém servisu.

Jakub Wolf, SDH Starý Plzenec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *