Článek: Hasiči z Plzence mají novou výstroj i kolegy

Loňský rok a obzvláště prosinec byl pro náš sbor přínosem. Kromě toho, že do našich řad zavítali noví členové, se nám poštěstilo díky píli některých našich členů získat dotaci z programu Podpora jednotek sboru dobrovolných hasičů plzeňského kraje 2023. Konkrétně na tři kompletní zásahové obleky FireRex, které jsou nedílnou součástí osobní ochrany každého člena výjezdové jednotky, a tímto za ně mnohokráte děkujeme!
V prosinci se naši členové zúčastnili nácviku záchrany osoby z ledové plochy.
V těchto měsících je to velké téma především pro veřejnost. Neměli byste se vydávat vstříc zimním radovánkám na led, který není silný alespoň 15 centimetrů. Pokud se však náhodou ocitnete takříkajíc na tenkém ledě, je důležité vědět, jak se zachovat. Vyvarujte se prudkých pohybů, rozložte váhu těla na co největší plochu a plazením, nebo
po čtyrech se vraťte zpět do bezpečí. Fakt, že není radno se vydávat na led bez doprovodu, snad není nutné zmiňovat.

Jakub Wolf, SDH Starý Plzenec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *