Výcvik transport pacienta 4/6/23 – Starý Plzenec – Hrad Radyně

Dne 4.6.2023 Se naše jednotka společně s SDH Sedlec zúčastnila výcviku na téma transport pacienta v obtížném terénu a lezeckých technik.

Výcvik se konal ve Starém Plzenci v místě hradu Radyně a Andrejšky. Členové jednotek si vyzkoušeli transport pacienta v nosítkách přes menší údolí pomocí lan a lezeckých technik. Transport se podařil pacient byl ošetřen a nikomu se nic nestalo. Po té se členové chopily materiálu a vyzkoušeli si přesun s nosítky pod lezeckou skálu Andrejšky vzdálenou cca 200 m lesním terénem. Skála posloužila členům pro výcvik slaňování. Všichni si vyzkoušeli jištění a pohyb na skále a následné slanění ze skály dolu. Nedělní dopoledne se vydařilo všem přítomným členům se výcvik líbil vše proběhlo bez zranění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *