Ohlédnutí za rokem 2022 z pohledu Plzeneckých hasičů

Jako obvykle nebyl uplynulý rok jen samé parády, přehlídky a vycházky. Naše jednotka byla nasazena celkem u 35 událostí. Z toho 11 připadá požárům a 24 ostatním událostem, mezi které patří například likvidace obtížného hmyzu, odstranění spadlých stromů, záchrana osob a ostatní součinnost s IZS.

Mezi nejzajímavější, bohužel i nejvážnější, výjezdy lze zmínit například hlášenou leteckou pumu v řece Úslavě – ze které se naštěstí vyklubala jen lety znehodnocená cvičná střela, vylití motorového oleje do sedleckého rybníka, kde jsme s pomocí našeho motorového člunu tvořili nornou stěnu. Největší událostí byl požár porostu kolem rotundy sv. Petra a Pavla. Přes veškerou snahu 4 jednotek byla zasažena plocha 100x100m. Naše jednotka vyjela s oběma cisternami a ukázalo se, že naše stará, však opečovávaná Škoda RTH 706 stále nepatří do starého železa, neboť se s ní náš strojník dostal až k rotundě.

Tyto mimořádné události dokáže naše jednotka řešit i díky pravidelné odborné přípravě. V loňském roce jsme cvičili mimo jiné práci s motorovou pilou, obsluhu hasicích přístrojů, užívání dýchací techniky, záchranu z vody i ledu a první pomoc.

Nyní k již dříve uvedeným parádám a přehlídkám. Kromě řešení mimořádných událostí zajišťujeme také požární dozor na akcích pořádaných městem. Rádi zde každému zájemci ukážeme naši techniku a vše vysvětlíme. Dále jsme na naší hasičárně uspořádali několik prohlídek pro základní školu a místní pionýrský oddíl.

I v letošním roce se můžete těšit z naší přítomnosti na akcích města, ukázkách naší techniky, a když se něco nepodaří, tak i na zavolání na linku 150 a pokud se s námi chcete vídat pravidelně, rádi vás přivítáme v našich řadách.

Jakub Wolf
Zástupce SDH pro styk s veřejností

Plzenecký a Šťáhlavský Trambus při požáru U Rotundy sv. Petra a Pavla.